Kristína Babiaková

Skvelý úspech Kristíny Babiakovej

Gratulujeme Kristíne Babiakovej – vo voľbe kandidátov na sudcov najvyššieho správneho súdu uspela spolupracovníčka VIA IURIS Kristína Babiaková a ďalších 8 z 30 uchádzačov

Novovznikajúci Najvyšší správny súd je jedným z najdôležitejších súdnych orgánov na Slovensku. V prvom kole voľby sudcov a sudkýň Najvyššieho správneho súdu sa o post sudkyne uchádzala aj advokátka Kristína Babiaková, dlhodobo spolupracujúca s VIA IURIS, a uspela! Po preverení jej sudcovskej spôsobilosti sa tak stane jednou z prvých sudkýň a sudcov, ktorí začnú spolu vytvárať novú inštitúciu.
Pri vzniku Najvyššieho správneho súdu dostalo Slovensko jedinečnú príležitosť budovať novú kvalitnú inštitúciu a prispieť tak k zvýšeniu dôvery v slovenskú justíciu.
Z toho, že Súdna rada hlasovaním odsúhlasila Kristínu Babiakovú za kandidátku na post sudkyne Najvyššieho správneho súdu máme veľkú radosť. Sme presvedčení, že jej profesionalita, odbornosť nielen v oblasti správneho práva, a zmysel a cit pre spravodlivosť, budú pre Najvyšší správny súd neoceniteľné rovnako, ako sme si ich veľmi vážili v spolupráci s VIA IURIS.

Share This