Ani my si nemyslíme, že niektorí môžu všetko. Vaše 2% proti nespravodlivosti.

Pamätáte sa, keď sme ako deti hrávali stolové hry? Rodičia nás viedli k férovosti, pravidlám a zodpovednosti za svoje činy. Z niektorých malých hráčov však vyrástli ľudia, ktorí zabudli, že klamať a podvádzať sa nemá. V dospelom živote menia farby figúrok, predbiehajú sa, hádžu viackrát alebo sa sami rozhodujú o koľko políčok dopredu sa posunú.

Vo VIA IURIS sa nás nespravodlivosť bytostne dotýka. Dennodenne sa stretávame s príbehmi, v ktorých ľudia, komunity či príroda ťahajú za kratší koniec.

Od nášho vzniku však veríme v silu občianskeho hlasu a preto už 25 rokov podporujeme ľudí, ktorí bojujú proti zneužívaniu moci a bránia pravdu a verejný záujem. Rovnako sa snažíme presadzovať zmeny v slovenskom súdnictve, polícii a prokuratúre, aby sa zmenšoval politický vplyv na ich činnosť.

Záleží nám na našej krajine rovnako ako Vám. A ani my si nemyslíme, že niektorí môžu všetko. Každý z nás môže meniť Slovensko k lepšiemu. Jedným krokom môže byť aj darovanie 2 % z dane organizácii, ktorá je Vám sympatická. Ak sa Vám páči, čo robíme, budeme radi, ak si vyberiete VIA IURIS. Čas máte do podania Vášho daňového priznania, alebo do konca apríla, ak ste zamestnanec.

Presný postup ako na to, nájdete tu: www.viaiuris.sk/dve-percenta.

Veľmi nám tiež pomôže, ak o VIA IURIS poviete Vašim blízkym a známym.

Share This