Do nášho tímu sa vracia advokátka Eva Kováčechová

Advokátka Eva Kováčechová sa v júni po dvojročnej prestávke vracia do tímu VIA IURIS. Od roku 1999 spolupracovala s organizáciou ako právnička, lektorka a advokátka.

Milan Šagát, výkonný riaditeľ VIA IURIS: „Eva Kováčechová bola v minulosti jednou z kľúčových osobností VIA IURIS. Jej rozhodnutie vrátiť sa do organizácie ma veľmi potešilo. Evin rozhľad a obrovské skúsenosti budú veľkým prínosom pre všetky témy, ktorým sa venujeme.“

Eva Kováčechová pôsobila od roku 2002 ako advokátka. Venovala sa najmä téme občianskej participácie na rozhodovaní, kontrole výkonu verejnej moci a súdnej reforme. Právnu pomoc poskytovala v prípadoch porušovania základných práv. Zastupovala tiež viacerých sudcov, ktorí čelili disciplinárnemu konaniu v čase, keď bol predsedom Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.   

V roku 2017 sa stala riaditeľkou Centra právnej pomoci. Jednou z najdôležitejších tém, ktoré počas svojho pôsobenia v Centre riešila, bola agenda osobného bankrotu.

Eva Kováčechová: „Moja dvojročná misia v Centre bola síce pracovne pomerne náročná, avšak veľmi užitočná a obohacujúca skúsenosť. Verím, že skúsenosti z môjho pôsobenia v štátnej organizácii využijem aj pri advokácii a spolupráci s VIA IURIS, na čo sa veľmi teším.

Share This