Juraj Rizman odchádza z VIA IURIS

Koordinátor programového piliera „Občianska spoločnosť“ a náš bývalý hovorca a kampanier Juraj Rizman opúšťa po troch rokoch tím VIA IURIS. Juraj prijal ponuku zvolenej prezidentky Zuzany Čaputovej a od 15. júna 2019 bude pôsobiť ako poradca prezidentky pre oblasť životného prostredia a občianskej spoločnosti.                                                                               

 „Vo VIA IURIS som pracoval tri roky. Boli to tri roky, počas ktorých sa nám podarilo zorganizovať historicky najväčšiu slovenskú online podpisovú akciu a prispieť k zrušeniu nespravodlivých Mečiarových amnestií, najväčšiu hromadnú pripomienku na zlepšenie ochrany prírody a obrovské množstvo projektov, ktoré pomohli aktívnym občanom a ohrozeným komunitám. VIA IURIS je top slovenská občianska organizácia, ktorá dosahuje konkrétne a merateľné výsledky. Bolo mi cťou byť súčasťou tohto tímu a svojím malým dielom prispieť k tomu, aby Slovensko bolo spravodlivejšou a demokratickejšou krajinou,“ zhodnotil Juraj Rizman.

Juraj Rizman sa v rámci pôsobenia vo VIA IURIS podieľal napríklad na úspešnej kampani SomZa.to – na podporu zrušenia Mečiarových amnestií (2017), viedol komunikáciu dvoch ročníkov ocenenia Biela Vrana (2016, 2017) a podieľal sa aj na príprave a pripomienkovaní viacerých legislatívnych noriem (napr. zákona o registri mimovládnych neziskových organizácií v roku 2018).

„Jurajovi ďakujem za obrovský kus práce, ktorý urobil nie len pre organizáciu, ale najmä pre Slovensko. Som rád, že bol súčasťou nášho tímu, a to nie len profesionálne, ale aj ľudsky. A som zároveň hrdý na VIA IURIS, pretože pripravuje ľudí, ktorí môžu pokračovať aj na najvyšších verejných postoch v krajine. Jurajovi držím palce a prajem mu úspešné pôsobenie v tíme novozvolenej prezidentky,“ skonštatoval Milan Šagát, výkonný riaditeľ VIA IURIS.

Prioritami organizácie VIA IURIS naďalej zostáva pomoc aktívnym občanom, občianskym iniciatívam a mimovládnym organizáciám, zlepšovanie možností občianskej participácie na rozhodovaní a na správe vecí verejných, ako aj obrana právneho štátu a zvyšovanie vymožiteľnosti práva.

Share This