Križovatka Triblavina na diaľnici D1 sa meniť nebude

Križovatka Triblavina na diaľnici D1 sa napokon meniť nebude! Sme radi, že sme pomohli občianskemu združeniu Triblavina a 3 500 ľuďom, ktorí sa v petícii vyjadrili proti zmenám, ktoré navrhla Národná diaľničná spoločnosť (NDS).

NDS chcela odstrániť kolektory, ktoré mali viesť súbežne s diaľnicou a umožňovali by napájanie z okolitých obcí. Návrhy NDS boli v rozpore s územným plánom Bratislavského samosprávneho kraja a zhoršili by už i tak neúnosnú dopravnú situáciu v okolitých obciach. NDS navyše túto zmenu navrhla na poslednú chvíľu. Občianske združenie Triblavina zastupovala advokátka VIA IURIS Zuzana Čaputová. Je podľa nás potrebné, aby pri takejto zásadnej zmene prebehlo posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Tatiana Kratochvílová z o.z. Triblavina dodáva: „Rozhodnutie NDS považujeme za dobrú správu a veríme, že Bratislavský samosprávny kraj, obce a štátne orgány budú pri rozhodovaní v tejto veci hľadieť na občanov, verejný záujem a budú konať podľa platnej dokumentácie s kolektormi. Spolupráca so Zuzanou Čaputovou a VIA IURIS nám veľmi pomohla. Myslíme si, že to do veľkej miery bola kvalitná právna argumentácia, čo presvedčilo NDS ich návrh stiahnuť. “

Toto je ďalšie víťazstvo, ktorým meníme Slovensko k lepšiemu. Prosím, pomôžte nám v tom aj vy. Staňte sa našim pravidelným darcom, vďaka čomu budeme môcť pomáhať aj na ďalších miestach po celom Slovensku.

Share This