Staráme sa, lebo tu žijeme. Vaše 2 % proti nespravodlivosti.

Ešte stále môžete darovať 2 %.

V súvislosti s aktuálnou situáciou okolo koronavírusu je lehota na darovanie 2 % z dane predĺžená. Zamestnanci môžu poslať daňovému úradu vyhlásenie k 2 % až do 15. dňa druhého mesiaca po skončení núdzového stavu. To znamená, že ak vláda SR zruší núdzový stav napríklad k 30.07.2020, tak vyhlásenie k 2% môžete podať až do 15.09.2020. Firmy a SZČO môžu darovať 2 % v rámci podania daňového priznania.

Tento rok čakajú Slovensko mnohé výzvy. Vo VIA IURIS vnímame ako kľúčovú voľbu nového generálneho prokurátora a prinavrátenie stratenej dôvery ľudí v štátne inštitúcie a súdy.

Preto nečakáme so založenými rukami a uvážlivo používame naše odborné znalosti, aby sme nielen poukázali na veci, ktoré nefungujú, ale aj ponúkali konkrétne riešenia. Ešte pred voľbami sme predstavili naše návrhy na zvýšenie dôvery v oblasti právneho štátu a teraz sa budeme snažiť, aby nezostali len na papieri.

Budeme tiež strážiť voľbu nového generálneho prokurátora, navrhovať otvorenejší výberový proces a dôsledné verejné vypočutie kandidátov, ktoré by skutočne skúmalo ich hodnotové nastavenie aj odborné schopnosti.

Záleží nám na našej krajine rovnako ako Vám. Verím, že každý z nás môže meniť Slovensko k lepšiemu. Jedným krokom môže byť aj darovanie 2 % z dane organizácii, ktorá je Vám sympatická. Ak sa Vám páči, čo robíme, budeme radi, ak si vyberiete VIA IURIS. Čas máte do podania Vášho daňového priznania, alebo do konca apríla, ak ste zamestnanec.

Presný postup ako na to, nájdete tu: www.viaiuris.sk/dve-percenta.

Veľmi nám tiež pomôže, ak o VIA IURIS poviete Vašim blízkym a známym.

Share This