Večer bielych vrán a Koncert pre všímavých ako oslava odvahy

Symbolicky 17. novembra presne o 17:11 v bratislavskej Refinery Gallery udelia Aliancia Fair-play a VIA IURIS už po jedenásty raz ocenenia Biela vrana. Večer bude pokračovať sériou vystúpení Koncertu pre všímavých, v rámci ktorého vystúpia umelci takých zvučných mien ako Pražský výběr, Jana Kirschner komorne, americkí Ho99o9 alebo Vec & Škrupo s kapelou.

Ocenenie Biela vrana je už viac ako desaťročie symbolom odvahy jednotlivca, poďakovaním tým, ktorí sú ochotní brániť pravdu a spravodlivosť. „Biele vrany nie sú magickí hrdinovia, sú to ľudia, ktorí žijú medzi nami. Nie sú vyvolenou kastou, ukazujú nám, že odvážny môže byť každý z nás,“ povedala riaditeľka Aliancie Fair-play Zuzana Wienk. „Vzdorovať tomu, čo považujeme za zlé, nie je jednoduché. Práve preto bolo pre nás dôležité vytvoriť pocit komunity. Spojenie odovzdávania cien a koncertu je na to ideálnym spôsobom.“ 

Obrovský prínos odvahy jednotlivca na zmenu nastavenia spoločnosti vníma aj výkonný riaditeľ VIA IURIS Milan Šagát. „Po tohtoročných udalostiach už nikto nemôže pochybovať o tom, že v našej krajine je dostatok statočných ľudí, ktorí sa dokážu odvážne postaviť nespravodlivosti a ľahostajnosti. Súčasný stav len potvrdzuje odkaz 17. novembra, že o slobodu treba bojovať neustále. O čosi ľahšie sa žije v krajine, kde kŕdeľ bielych vrán nie je iba mýtus, ale realita.“ 

„Bez zmeny v roku 1989 by nemohli existovať slobodné festivaly. Bez pričinenia odvážnych ľudí by sloboda strácala na sile. Preto je spojenie bielych vrán a Pohody prirodzené a potvrdením je aj nadchádzajúci Koncert pre všímavých, pred ktorým prebehne Večer Bielych vrán. Veríme, že 17.11. sa v Refinery Gallery stretne veľa ľudí na tejto občianskej oslave Nežnej revolúcie,“ vysvetlil význam tohto partnerstva Michal Kaščák.

Moderátormi večera budú ako aj po minulé roky obľúbení Martin Staňo a Juraj Kemka. Počas tohtoročného koncertu vystúpia také hudobné osobnosti ako v minulom režime zakázaný, Pražský výber s Michaelom Kocábom, úspešná a talentovaná Jana Kirschner a legenda slovenského hip-hopu Branislav Kováč – Vec.

Účinkujúci:

  • Pražský výběr
  • americká hardcore-hiphopová zostava Ho99o9
  • Jana Kirschner komorne
  • Vec & Škrupo s kapelou
  • Noisecut
  • česká dievčenská punková kapela Dybbuk
  • ruská skupina Shortparis

Tittingur

Share This