Z postu riaditeľa VIA IURIS odchádza Milan Šagát, nahradí ho Katarína Batková

Súčasný riaditeľ VIA IURIS Milan Šagát končí po siedmich rokoch vo vedení organizácie a na poste výkonného riaditeľa ho od 1. novembra vystrieda Katarína Batková.

Milan Šagát odchádza nielen z postu výkonného riaditeľa, ale po jedenástich rokoch zároveň opúšťa tím VIA IURIS. „Toto rozhodnutie nebolo ľahké, pretože s ľuďmi, s ktorými som pracoval, sme si boli veľmi blízki. Som vďačný, že som mohol byť tak dlho súčasťou príbehu našej organizácie a mal dokonca privilégium ju aj viesť.

Počas jeho pôsobenia vo VIA IUIRIS organizácia pomohla ľuďom vybojovať mnoho káuz, od Pezinka cez Detvu až po Trebišov, prispela k zlepšeniu množstvo zákonov, napríklad ten týkajúci sa výberu ústavných sudcov a prispela k zrušeniu Mečiarových amnestií či presadeniu etického kódexu pre sudcov.

Nová výkonná riaditeľka Katarína Batková vyštudovala právo na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave a doktorandské štúdium v oblasti Medzinárodného práva a práva Európskej únie na Fakulte práva Paneurópskej vysokej školy. V minulosti pracovala ako právnička v Centre právnej pomoci, v Národnej rade SR a v advokátskej kancelárii. Posledných 5 rokov bola riaditeľkou Rady mládeže Slovenska, ktorá združuje mimovládne organizácie pracujúce s mladými.

Katarína Batková:Prácu VIA IURIS sledujem a obdivujem už dlhé roky, je pre mňa cťou, že budem mať príležitosť byť súčasťou jej príbehu. Verím, že moje doterajšie rôznorodé skúsenosti a odborné znalosti budú prínosom.

Share This