V noci na dnes si Zuzana Čaputová, advokátka z VIA IURIS, prevzala medzinárodnú Goldmanovu cenu za životné prostredie. Na slávnostnom odovzdávaní ocenenia v americkom San Franciscu sa zúčastnilo viac ako 3 000 hostí.

Zuzana má z ocenenia veľkú radosť: „Chcem sa vám všetkým veľmi poďakovať za gratulácie a pozdravy. Veľmi si to vážim. Mám práve za sebou úžasný večer. Ocenenie, ktoré som dnes dostala bolo možné len vďaka spolupráci s mojimi priateľmi v pezinskej iniciatíve – ďakujem najmä Jarkovi a Evke Pavlovičovcom, Mariánovi Šipošovi, Tomášovi Pitoňákovi, Janovi Hacajovi, Danovi Strapákovi, Vladovi Mizerákovi a ďalším. Veľká vďaka mojej rodine, ktorá ma neskutočne podporuje. Chcem poďakovať aj všetkým Pezinčanom, ktorí sa zúčastňovali protestov, neúnavne a opakovane. Ďakujem za dôveru, bez vás všetkých by sme úspech nedosiahli. Ďakujem aj VIA IURIS, bez jej podpory by som sa kauze nemohla tak dlho a intenzívne venovať. Posielam srdečné pozdravy zo San Francisca.“

Zuzana Čaputová viac ako 10 rokov pôsobí v organizácii VIA IURIS. „Ocenenie Zuzany Čaputovej je pre nás obrovským ľudským a profesionálnym úspechom. Chcel by som sa poďakovať Zuzane, tímu VIA IURIS a všetkým našim podporovateľom, bez ktorých by sme nedokázali pomáhať v kauzách, akými je aj pezinská skládka,“ dodáva Milan Šagát, riaditeľ VIA IURIS.

Exkluzívne video zábery z odovzdávania ocenenia od našej kolegyne nájdete tu.

Video zo slávnostného odovzdávania Goldman Environmental Prize v San Franciscu nájdete tu. (Príhovor Zuzany Čaputovej je od 48 minúty 35 sekundy. Zábery oficiálneho odovzdania ceny nájdete od 52 minúty 30 sekundy).

Here you can create the content that will be used within the module.

Share This